آیکون منو

رزرو حسینیه در سطح شهر مشهد

مشهد به عنوان یک کلان شهر مذهبی دارای حسینه های متععدی است که برای مراسمات مختلف مذهبی استفاده می شوند. علاوه بر این بسیاری از حسینیه های مشهد در ایام مختلف سال پذیرای زائرین عزیز می باشند. بسیاری از این حسینیه ها دارای امکانات رفاهی کامل برای اسکان زائرین عزیر می باشند، که می توانید پیش از سفر به مشهد جهت رزرو آن ها اقدام کنید.

حسینیه های معروف شهر مشهد

مشهد دومین شهر بزرگ ایران و اولین مقصد سفرهای زیارتی در ایران است. در این شهر بیش از 400 حسینیه وجود دارد که زائرین می توانند از آنها برای اسکان و اقامت خود استفاده کنند. امکانات رفاهی خوب و مناسبی به زائرین ارائه می شود که اقامت آنها در این شهر را تسهیل کرده است بطور مثال در برخی از این مراکز تسهیلاتی از قبیل امکان آشپزی و امکانات بهداشتی در اختیار زائر قرار می گیرد که می توانند از آن استفاده کنند. به همین دلیل انتخاب یک حسینیه متناسب با شرایطی که هر زائر دارد، مهم است. در ادامه برخی از حسینیه های طرف قرارداد با تشریفات شمس را به شما معرفی می کنیم.

حسینیه های شناخته شده شهر مشهد عبارتند از: حسینیه معین الضعفا مشهد واقع در خیابان سناباد کوچه شهید ابراهیم محبوب که آسانسور، سرویس بهداشتی، کفشداری و جای پارک دارد. حسینیه للهیان مشهد با حدودا 400 نفر ظرفیت در خیابان عبادی 40 قرار دارد و دارای سرویس بهداشتی، کفشداری، جای پارک و آشپزخانه می باشد. حسینیه نقویه مشهد که در در خیابان عارف احمد آباد واقع شده است و دارای 300 نفر ظرفیت دارای امکاناتی همچون آسانسور، جای پارک و سرویس بهداشتی است. دیگر مسجد و حسینیه مشهد که از قدیمی ترین ها می باشد حسینیه تهرانی ها مشهد می باشد در خیابان آخوند خراسانی 12 با حدوداد 500 نفر ظرفیت است. و در نهایت حسینیه نصرت مشهد یکی دیگر از مراکز قدیمی است که در خیابان ابن سینا واقع شده و با 350 نفر ظرفیت انتخاب خوبی برای برگزاری مراسم و مجالس مختلف است.

پیدا کردن و رزرو حسینیه می تواند کار دشواری باشد بخصوص برای افرادی که ساکن شهر مشهد نبوده و زائر هستند. در این مراکز مراسم و مجالس مذهبی مانند مراسم ترحیم، مراسم عزاداری، مناسبت های مذهبی برگزار می شود که همشهریان عزیز می توانند با توجه به مراسم و تعداد مهمانان خود حسینیه موردنظر را انتخاب نموده و از طریق تشریفات شمس آن را رزرو کنند.

X

حسینیه های سطح شهر